Halı Yıkama

İstanbul Halı Yıkama

İçindekiler

  Halı Yıkama

  Halı yıkama hakkında en kapsamlı rehber!

  Evlerin vazgeçilmez aksesuarlarından halılar, evde periyodik bakımın dışında 6 ayda bir profesyonel bir servis tarafından derinlemesine temizlenmelidir.

  Bu sağlığınız için oldukça önemli olmasının yanında, halılarınızın da uzun ömürlü olmasını sağlar.

  İstanbul gibi büyük şehirlerde halı temizliği diğer bölgelere göre daha fazla önem taşıyor, halıların büyük şehirlerde kirlenme oranı diğer illerdekinden daha fazladır. Hava kirliliği, yaya trafiğinin çok fazla olması gibi etkenler halılar için risk taşır ve derinlemesine temizliği çok daha önemli kılar.

  İstanbul, halı yıkama sektörüne yön veren Türkiye’nin en kalabalık şehridir ve binin üzerinde halı yıkama fabrikası bulunur.

  Halı neden sararır?

  Halı sararmasının elde yıkanmasıyla alakası yoktur. Sararmanın birden fazla etkeni bulunur ve sararan bir halı ile başa çıkmak gerçekten çok zor.

  Sararan halı sorunu tüm dünya da en çok karşılaşılan leke türüdür. Sararmayı tespit etmekse en zor olan kısım zira, bazen eskiden bulaşmış bir lekenin yıllar sonra ortaya sarı leke olarak çıkma ihtimali bile var.

  Bazen mobilyaların altında, gün ışığından uzak kalır ve halının yerini değiştirdiğinizde ortaya çıkar, bazen de bilinçsiz bir yıkama servisinin kullanmaması gereken bir kimyasal buna neden olabilir.

  Eğer halınızda sarı lekeler varsa ve yıkamada temizlenmediyse kendinizi yormayın ve yeni bir halı almayı düşünün çünkü o leke artık çıkmayacak emin olun.

  Sararan Halı Lekesi Nasıl Çıkar?

  Halı neyle yıkanırsa temiz olur?

  Evde halı yıkamak istiyorsanız öncelikle halının altında bulunan yıkama talimatlarını mutlaka okuyun ve buna göre bir temizlik programı uygulayın. Bunun dışında sanal pazaryerlerinden halı şampuanı almak isteyebilirsiniz.

  Halı şampuanları, halınız için özel olarak üretilmiş ürünlerdir, eğer yıkama talimatlarınızda şampuan kullanmanızın sakıncalı olduğu belirtiliyorsa bunu yapmayın ve talimatlara uyun. Veya bir profesyonelden destek alın.

  Halı Yıkama Fiyatları

  Halıların onlarca türü bulunuyor ve her halı farklı, yıkama yöntemleri gerektiriyor. Burada halının türüne göre kullanılan malzeme ve işçilik, halı yıkama fiyatlarına doğrudan etki eder. Ayrıca, leke türleride ekstra bir fiyat belirleyici etken olarak karşımıza çıkıyor.

  Fiyatlar Ne Kadar?

  Yukarıda bahsettiğimiz gibi fiyatlar belirli şartlara göre değişkendir. En iyi fiyatlamayı yapabilmemiz için bugün bizi arayabilirsiniz.

  Merak etmeyin, Fabrikamızda sürpriz fiyatlarla karşılaşmazsınız. Her zaman müşteri odaklı çalışıyoruz.

  6 metrekare halı ne kadara yıkanır?

  1 m2 halı ile 6 m2 halı arasında boyut olarak hiçbir fiyat farkı bulunmuyor. Aynı işlemlerden geçiyor ve aynı maliyetlere sahip olduğundan ölçü büyüdükçe fiyat da düşmez. Maalesef böyle bir algı var. Ancak üzülmeyin, Ömer halı yıkama sürekli olarak kampanyalarla müşterilerini desteklemektedir.

  Bunun için bizi sosyal medyadan ve web sitemizden sürekli takip etmeniz yeterli!

  Halı temizleme m2 nasıl hesaplanır?

  En x Boy x Fiyat = Ücret formülü ile halı temizleme m2 fiyatlarını hesaplayabilirsiniz.

  Halı Yıkama Fiyatları

  İyi Bir Halı Yıkama Fabrikası Nasıl Bulunur?

  İyi bir halı temizleme fabrikası bulmak aslında hiçte zor değil. Bazı kriterleri göz önünde bulundurarak, gerçekten işinin ehli, profesyonel bir halı yıkama fabrikası bulabilirsiniz.

  Nasıl  mı?

  İş vermeyi düşündüğünüz fabrikanın kurumsalını inceleyin, sosyal medya, google haritalar ve şikayet platformlarında bulunan müşteri  tavsiyeleri en etkili yöntemdir.

  Bunun dışında bazen bu yorumlar manüpile edilebiliyor. Bir başka yöntemde, web sitesini incelemeniz olabilir, gerçekten profesyonel bir web sitesi yoksa o firmaya güvenemezsiniz.

  Halı Yıkama Fabrikası

  Fabrikalar halıları nasıl yıkıyor?

  Standart bir makine halısı, profesyonel makinelerde el değmeden çok güzel yıkanabilir. Halı yıkama makinaları aynı zamanda yıkamanın her bölümünde taze ve temiz suyu bolca kullanır. Diğer halı türleri, yıkama talimatlarına göre yıkanmalıdır, aksi halde kötü sonuçlarla karşılaşılabilir.

  Peki, Ömer halı yıkama olarak biz halılarınızı nasıl yıkıyoruz? Tamda yukarıda bahsettiğimiz şekilde öncelikle, halı temizleme talimatlarını kesin olarak uyguluyor ve talimatlar dışında hiçbir işlem yapmıyoruz.

  Neden bir serviste yıkatmalıyım?

  Evde yapacağınız periyodik temizlik sadece yüzeysel bir temizliktir. Oysa ki, halı hav aralıkları türlü türlü zararlılarla dolu ve bu zararlıların en çok sevdiği alanlardır. Zararlılar, bu alanlarda çok çabuk çoğalır ve sağlığınız için büyük risk oluşturabilir.

  Özellikle küçük bebekleri olan, yaşlı ve solunum yolu rahatsızlıkları olan insanlar en riskli gurupta yer alıyor. İşte derinlemesine temizliğin en büyük sebebi sağlıktır.

  Sizin içinde bu anlattıklarımız bir önem arz ediyor ve İstanbul’da iyi bir halı temizleme fabrikası bulmakta zorlanıyorsanız bugün bizi arayabilirsiniz.

  Ömer halı yıkama fabrikasında ayrıca; Koltuk yıkama ve Stor Perde Yıkama hizmetlerinide profesyonel olarak alabilirsiniz. Çok özel fiyatlarla %100 hijyenin keyfini yaşayın.

   

  Bizden fiyat almadan, halılarınızı yıkatmayın!

  Tel: 0212 758 04 67

  Call Now ButtonŞimdi Ara